TEKSTİLDE YENİ DÖNEM BAŞLADI

Tekstil ve hazır giyim sektörlerinde son yılların üretim rekoru kırıldı Tekstil ve hazır giyim sektöründe ocak ayında son yılların en yüksek üretim artışı kaydedildi.

Tekstil üretimi ocakta yüzde 11.5, giyim eşyaları üretimi ise yüzde 12.6 yükseldi. Arındırılmamış verilerde de sırasıyla yüzde 7.3 ve yüzde 9.3’lük yıllık artış görüldü. Sonuçları değerlendiren sektör temsilcileri, sürpriz rakamları stok, ihracat artışı, iç pazarda canlanma gibi farklı nedenlere bağlıyor.

Tekstil ve hazır giyim sektöründe ocak ayında son yılların en yüksek üretim artışı kaydedildi. Sonuçları değerlendiren sektör temsilcileri, sürpriz rakamları stok, ihracat artışı, iç pazarda canlanma gibi farklı nedenlere bağladı.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı arındırılmamış verilere göre tekstil üretimi ocakta yüzde 11.5, giyim eşyaları üretimi ise yüzde 12.6 arttı. Arındırılmamış verilerde de sırasıyla yüzde 7.3 ve yüzde 9.3’lük yıllık artış görüldü. Aynı dönemde her iki sektörde ihracatın yatay seyri gözönüne alındığında üretim artışının iç piyasa ya da stoklara yönelik olduğu dile getirildi. Üretimin sonraki aylardaki ihracata yansıma olasılığı da ihtimallerden biri olarak sıralandı.

İLETİŞİM

Talatpaşa Mah. Pazar Yolu Cd. No:2/19
+90 (212) 603 04 24 +90 (542) 748 47 37
[email protected]